ویژه ها
خانه » سبک زندگی » الگوی زندگی » حجاب الزامی است نه اجباری!

حجاب الزامی است نه اجباری!

حجاب الزامی است نه اجباری!

حجاب الزامی با حجاب اجباری خیلی فرق دارد. حجاب الزامی حجابی است که مردم  و اسلام خواست و قانون حجاب در ایران به همین خاطر تصویب شد. ولی حجاب اجباری را شبکه های فضایی و عوامل بیگانه در آوردند.

با ادامه همراه باشید تا متوجه تفاوت اصلی این دو بشوید.

الزام از لزوم، لازم و به معنی ضرورت داشتن، بایست و لازم بودن است حال اینکه اجبار از جبر و به معنی کسی را به زور به کار گماشتن، ناچار کردن است.

این دو کلمه بسیار با یکدیگر متفاوت بوده و دلیل و عقیده اسلام و قانون و مردم برای حجاب همین الزام است نه اجبار.

البته طبیعی است که هر الزامی اجباری به دنبال خواهد داشت ولی طرز تفکر فرق دارد که یکی برای نیاز و لازم بودن جامعه حجاب به تن میکند ولی دیگری برای اجبار و مجبور بودن، که در ظاهر به نظر کار هر دو یکی است ولی این یکی از داشتن حجاب خود خوشحال است و آن دیگری ناراحت.

هدف اصلی حجاب اطاعت از سخن خدا و موارد اجتماعی است حال آنکه رسانه های منفی نگر غربی (که معلوم نیست تا کی میخواهند با خدا بجنگند و ارزش های الهی را ویران کنند) میخواهند چنین القا کنند که دلیل حجاب این است که اگر نپوشیم گشت ارشاد می آید و… . یعنی کلا قسمت خالی لیوان را نگاه میکنند.

با فواید مثبت پوشیدن حجاب کاری ندارند بلکه مجازات نپوشیدن حجاب را به رخ می کشند.

اسلام هم سعی دارد که نگذارد انسان به گناه آلوده شود و هدف اصلی از مجازات اسلامی بازدارندگی از گناه حتی با شده با ترساندن است نه مجازات کردن هر چند که اگر مجازات عملی نشود دیگر بازدارندگی آن از بین می رود و فاقد ارزش و اعتبار میشود که لذا انجام مجازات امری قاطع است.

خلاصه اینکه بر خلاف رسانه ها که قصد از بین بردن نشاط و روحیه در جامعه ما را دارند (یک لحظه خودتان به عملکردشان فکر کنید) با حجاب هم میتوان در باغ قدم زد و آواز گنجشک را شنید و طراوت گل را حس کرد و شاد بود.

از یاد نبریم که مشکل اصلی رسانه های خارجی و دغدغه شان این نیست که مردم ایران با شلوارک در خیابان راه نمی روند و در حق شان ظلم شده، بلکه حتی اگر ایران کپی برابر اصل کشورهای اروپایی باشند سردردشان التیام نمی یابد چرا که دغدغه و هدفشان سیاسی است، هدف منافع است، هدف استعمار است…

به نقل از سایت معهود

لینک های مرتبط/

آیا آیت الله طالقانی مخالف اجباری شدن حجاب بود؟

چرا نباید زنان در انتخاب حجاب مختار باشند؟

آیا حکومت اسلامی باید حجاب را اجباری کند؟/نظر مراجع تقلید درباره حجاب اجباری

استدلال حجت الإسلام ماندگاری بر لزوم حجاب

۲ نظر

 1. با سلام سوالات بی جواب در ارتباط با حجاب اجباری:
  – مرحوم طالقانی آن را من درآوردی توصیف نموده اند.
  – بعضی فقها در بحث پوشش اسلامی پوشش سر و گردن را الزامی نمی دانند .
  -متون فقهی و تاریخی هیچ گواهی ار اجبار به حجاب در سده اول تاریخ اسلام ندارند .
  – با مطالعه ی کتاب مهمی مثل مسئله حجاب استاد شهید مطهری کلمه ای در تایید لزوم اجبار به حجاب در جامعه اسلامی نمی توان استخراج نمود.
  – به گواه متون فقهی و تفسیری مردم سده ی اول تاریخ اسلام به چیزی خیلی بیشتر از برهنگی سر و گردن پذیرش داشتند و برخلاف امروز کسانی پیدا نمی شدند که با هزار ترفند اجبار به حجاب را توجیه کنند

 2. basiratjooyan.ir

  با سلام و عرض ادب از طرح دیدگاه
  پاسخ این پرسش ها طی مقاله یا مقالاتی در سایت ارائه خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما