ویژه ها
خانه » دین و اندیشه » ولایت فقیه

ولایت فقیه

  • فرق بین دو نظریه نصب و انتخاب در ولایت فقیه

    فرق بین دو نظریه نصب و انتخاب در ولایت فقیه

    📖 فرق بین دو نظریه نصب و انتخاب در ولایت فقیه 🔵 درباره ولایت فقیه فرق بین دو نظریه نصب و انتخاب چیست و نقش خبرگان رهبرى بر اساس هر یک از دو دیدگاه چگونه توجیه مى شود؟ ◀️ هر دو نظریه معتقد به «ولایت عا...

فرق بین دو نظریه نصب و انتخاب در ولایت فقیه

📖 فرق بین دو نظریه نصب و انتخاب در ولایت فقیه 🔵 درباره ولایت فقیه فرق بین دو نظریه نصب و انتخاب چیست و نقش خبرگان رهبرى بر اساس هر ... ادامه مطلب »

دانلود کتاب ولایت فقیه در حکومت اسلام؛ اثر علامه سیدمحمدحسین طهرانی

جلد اوّل جلد دوم جلد سوم جلد چهارم ادامه مطلب »

نسبت ولایت معصوم و ولایت فقیه

ولایت نقطه اختلاف دو نگاه توحیدی و اومانیستی هست. در نگاه توحیدی ، مسیر زندگی و مبدأ بشر خداست و حقوق بشر هم بر معیار الله تعریف می شود. حالا ... ادامه مطلب »

‘लोकतंत्र’ पर सुप्रीम jurisprudent मतलब है?

के लिए संबंधित: Faqih , विश्वास और सामाजिक सवाल , पुन: Valai प्रणाली, लोकतंत्र की एक दयालु और छोटे विवरण के साथ विशेष रूप से लोगों का शासन, यह विशेषता ... ادامه مطلب »

برتری ولایت فقیه بر نظام دموکراسی در چیست؟

پاسخ: نظام ولائی، یک نوع دموکراسی ویژه و حکومت مردمی خاص است که با اندک توضیح، خصوصیت آن معلوم می‏گردد: ۱ ـ نظام ولایت فقیه، همه خوبی‏ها و مزایای دموکراسی ... ادامه مطلب »

پاسخ های آیت الله جوادی آملی به شبهات ولایت فقیه

ادامه مطلب »

نگاهی به مبانی ولایت فقیه (قسمت سوم)

در قسمت گذشته به نحو اختصار به مبانی عقلی ولایت فقیه اشاره کردیم از این قسمت به خواست خدا مبانی قرآنی و روایی آن را اشاره می کنیم: می توان ... ادامه مطلب »

نگاهی به مبانی ولایت فقیه(قسمت دوم)

این قسمت : ضرورت حکومت اسلامی و ولایت فقیه در قسمت گذشته بدین پزسش رسیدیم که چرا باید یک فقیه بر دیگران حکمرانی کند؟ ما در این مقاله به این ... ادامه مطلب »

نگاهی به مبانی ولایت فقیه(قسمت اوّل)

ولایت فقیه مسئله ای است که هم جایگاه اعتقادی دارد و هم نسبت فقهی که از طریق عقل و حدیث قابل بحث و نظر می باشد. ما در این قسمت ... ادامه مطلب »

ولایت فقیه در نگاه انسان شناسی اسلام

«ولایت فقیه یک چیزی است که خدای تبارک و تعالی درست کرده است، همان ولایت رسول الله هست.» ۱ امام خمینی(ره) در نظام انسان شناسی، انسان موجودی متکامل شناخته شده ... ادامه مطلب »

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما