ویژه ها

جنگ نرم

امنیت ملی و امنیت نرم (قسمت دوم)

🌐 فرهنگ و امنیت ملی (بخش نخست) (بر اساس دیدگاه پیتر جی. کاترنشتاین در اثر ’’فرهنگ امنیت ملی، هنجارها و هویت در سیاست جهانی“) 🔹 مدعای اصلی این پژوهشگر این ... ادامه مطلب »

تکنیک های خبری؛ واژه های همسنخ

۲. واژه های همسنخ 🔹کلماتی با مفاهیم نزدیک به هم اما متفاوت در معنا، و یا هم معنا اما با بار معنایی متفاوت که در “عنوان گذاری برای عناصر خبری” ... ادامه مطلب »

تکنیک های خبری؛ عنوان گذاری برای عناصر خبری

عنوان گذاری برای عناصر خبری 🔹 به جرأت می توان گفت که این ترفند، پر کاربرد ترین تکنیک در میان تمام تکنیک های مورد استفاده است. چنانچه یک رسانه با ... ادامه مطلب »

امنیت ملی و امنیت نرم (قسمت اوّل)

🔹 وجه غالب و مشترک در تعاریف بر این است که امنیت ملی وضعیتی است که یک کشور نسبت به منافع و ارزش های حیاتی خودش، تهدیدی احساس نکند. 🔹 ... ادامه مطلب »

تکنیک های عملیات روانی در رسانه و خبر

🔹 مباحث جنگ نرم در دو حوزه ی ذهنی (مهندسی پندار) و عینی (مهندسی رفتار) و در سه سطح استراتژی (هدف)، تاکتیک (راه) و تکنیک (روش) قابل بررسی است. 🔹توضیح ... ادامه مطلب »

جنگ نرم در گفتمان نوین امنیت ملی

🔹در گفتمان نوین امنیت ملی و پس از جنگ سرد، امنیت، تهدید و قدرت چند وجهی و دارای ابعاد مختلف است. به عبارت دیگر، امنیت، تهدید و قدرت پدیده ای ... ادامه مطلب »

تبارشناسی رسانه ها

🔹 تبار شناسی به معنای لزوم شناخت سابقه و سمت و سوی رسانه ها می باشد و این که یک رسانه به چه فرد، حزب، جناح و ایدئولوژی نزدیکی یا ... ادامه مطلب »

به مناسبت پایان مذاکرات/آشنایی با یک کمیته ی امریکایی که برنامه ریز ایران است!

یکی از اقدامات این کمیته تدوین راهبرد امنیت ملی آمریکا ، جهت یک دوره چهارساله برای دولت بوش در ارتباط با ایران است. «کمیته خطر جاری» عنوان کمیته ای است ... ادامه مطلب »

پنج ستون عملیاتی سفارت انگلیس در سال ۸۸/اسناد

به گزارش بصیرت جویان به نقل از سخن آنلاین، چند ماه بیشتر به انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ باقی نمانده است. مردی میانسال با چهره‌ای آراسته در یکی از رستورانهای تهران ... ادامه مطلب »

دعوت نیروهای‌ انقلاب به دفاع مقدس از «دفاع مقدس»!

سخنان دکتر جلیلی پیرامون دفاع مقدس از « دفاع مقدس» بسم الله الرحمن الرحیم آن چه که در انقلاب ما صورت گرفت حرکتی در ادامه حرکت انبیاء و ائمه  بود. “استجیبوا ... ادامه مطلب »

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما