ویژه ها
خانه » دین و اندیشه

دین و اندیشه

واکنش شدید اللحن عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به اظهارات اهانت آمیز روحانی

آیت‌الله شیخ مهدی شب‌زنده‌دار استاد دروس عالی حوزه علمیه و عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به اظهارات حسن روحانی رئیس‌جمهور درباره وارد بودن انتقاد به پیامبر(ص) ... ادامه مطلب »

تحلیل اجتماعی نارضایتی های برخی مردم از روحانیت

چرا برخی از مردم از روحانیت ابراز نارضایتی و بعضاً تنفر می کنند؟  این سؤالی است که خیلی ها برایش پاسخ های متفاوتی دارند و من هم به عنوان یک ... ادامه مطلب »

تشنگی روز عاشورا؛ واقعیت یا خیال/ بررسی تاریخی

سؤال: با توجه به اینکه محل وقوع حادثه کربلا در نزدیکى دجله و فرات روى داده است و سرزمین آنجا داراى آب هاى زیر زمینى بوده است پس چرا امام ... ادامه مطلب »

آیا اسلام ۱۴۰۰سال پیش توانایی پاسخگویی به انسان معاصر را دارد؟

سؤال: چگونه اسلام که ۱۴۰۰سال پیش در میان اعراب بادیه نشین نازل شد کارآیی برآورده کردن نیازهای انسان معاصر را دارد؟ پاسخ: در چند بند به این اشکال پاسخ می ... ادامه مطلب »

روحانیت و سیاست

🔵 آیا درست است که ارتباط و پیوستگى روحانیت با سیاست، باعث کناره گیرى مردم از دین و روحانیت مى شود؟ 🔹 براى دستیابى به پاسخى مناسب و منصفانه، بایسته ... ادامه مطلب »

پاورپوینت / پولس، ادعاها، بدعت ها و نزاع او با سایر رسولان

با آن که حضرت عیسی(ع) پطرس را به جانشینی خود برگزیده بود، شخص دیگری به نام «پولس» عملاً موقعیت بهتری پیدا کرد و معمار مسیحیت کنونی شد. نام این شخص ... ادامه مطلب »

فرق بین دو نظریه نصب و انتخاب در ولایت فقیه

📖 فرق بین دو نظریه نصب و انتخاب در ولایت فقیه 🔵 درباره ولایت فقیه فرق بین دو نظریه نصب و انتخاب چیست و نقش خبرگان رهبرى بر اساس هر ... ادامه مطلب »

پاورپوینت/ تصویر متفاوت مسیح در کتاب مقدس و فرهنگ های مختلف

جهت دانلود بر روی تصویر کلیک کنید ادامه مطلب »

پاورپوینت/ شریعت در کتاب مقدس

جهت دانلود بر روی تصویر کلیک کنید لینک های مرتبط/ نگاهی به کتاب مقدس/مسیحیت و نفی شریعت بر خلاف سیره حضرت عیسی (علیه السلام) پاسخ به مسیحیت(۶) /چرایی شریعت،بحثی در ... ادامه مطلب »

آیا امام حسن عسکری (علیه السلام) فرزندی داشته؟

« از چند راه می توان اثبات کرد امام حسن عسکری (علیه السلام) دارای فرزند بوده است. الف: در احادیث و رویات زیادی از پیغمبر اکرم و ائمه اطهار تصریح ... ادامه مطلب »

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما