ویژه ها
خانه » سبک زندگی » الگوی زندگی

الگوی زندگی

پاورپوینت/ حجاب اسلامی یا حجاب باستانی

نگاهی به تاریخچه حجاب جهان باستان پیش از اسلام در میان ملل مختلف     ادامه مطلب »

خود ارضایی از منظر انسان شناسی

ما در این مقاله بنا داریم با رویکردی علمی به مسئله خود ارضایی بپردازیم. مقدمه غرایز جنسی بخشی از طبیعت انسانی را شکل می دهند و افراد نیز در مسیر ... ادامه مطلب »

حجاب و شبهه ریا!

مبلغ مسیحی در نقد حجاب می گوید: «ممکنه سرتون رو بپوشونی اما زن نامطیع و شورشگر باشی حجاب چه درد می خورد؟ بهتره ریاکار نباشیم.» حرفی در میان ما رواج ... ادامه مطلب »

چرا نباید زنان در انتخاب حجاب مختار باشند؟

بررسی کوتاه جایگاه نقلی ، عقلی و تاریخی حجاب پرسش این روز ها درمورد مسئله حجاب ، سؤال از چرایی الزام بخشی زنان به حجاب است. می گویند مرذم خود شعور ... ادامه مطلب »

نقش روزه در بهداشت روان و سلامت روانی انسان چگونه است؟

پاسخ: واژه‌ی بهداشت (Health) در یک تقسیم بندی کلی به دو نوع «بهداشت روانی» و «بهداشت جسمی» تقسیم می‌شود، البته آنها خیلی از هم بیگانه نیستند بلکه، همپوشی‌های زیادی باهم ... ادامه مطلب »

آیا روزه داری که سبب بوی بد دهان می شود، مردم آزاری نیست؟

پاسخ : اولا راههایی برای جلوگیری از ایجاد بوی بد دهان وجود دارد. مثلا اگر علت بوی بد دهان، خشکی دهان است، می توان در طول روز چند مرتبه با ... ادامه مطلب »

ماه رمضان؛روزه خواران و چارچوب شکنی

با شروع ماه رمضان ، ماه مناجات و صرف وقت برای صحبت با مبدأ هستی شروع می شود. مردم به مساجد می روند و نمازهایشان را هم منظم تر می ... ادامه مطلب »

شهدا ما را سکولار نمی خواهند!/یادداشتی به مناسبت تشییع ۲۷۰ شهید دفاع مقدس

رفیقان می روند منزل به منزل با گذشت حدود ۲۷ سال از اتمام دفاع مقدس، شهدای دفاع مقدس هر روز به آغوش ملت باز می گردد . شهیدانی که جز ... ادامه مطلب »

حجاب الزامی است نه اجباری!

حجاب الزامی با حجاب اجباری خیلی فرق دارد. حجاب الزامی حجابی است که مردم  و اسلام خواست و قانون حجاب در ایران به همین خاطر تصویب شد. ولی حجاب اجباری ... ادامه مطلب »

از حق خود نگذریم!

همه ما انسان ها حق داریم. حق داریم نفس بکشیم، آزاد باشیم تا به اهداف خودمان بتوانیم برسیم. حقوق مختلف فردی و اجتماعی. در سطح نیازهای گوناگون. حق رأی، حق ... ادامه مطلب »

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما