ویژه ها
خانه » اخبار و گزارش ها » وقایع روز

وقایع روز

مبانی نظر شرعی شورای نگهبان پیرامون منع عضویت اقلیت های مذهبی در شورای های اسلامی شهر و روستا

پرسش: مبانی نظر شرعی شورای نگهبان پیرامون تبصره ۱ ماده ۲۶ قانون تشکیلات و وظایف شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب شهرداران چیست؟ پاسخ : شورای نگهبان در نامه‌ی ... ادامه مطلب »

برگزاری دوره آموزشی «رستاخیز جان» با محور تاملی در ادبیات انقلاب اسلامی

دانشکده علوم اجتماعی و فرهنگی دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام با همکار ی بنیاد علمی فرهنگی حیات نخستین دوره مسئله محور تاملی بر ادبیات انقلاب اسلامی را با عنوان ... ادامه مطلب »

چرایی تشکیل «کمپین‌های تحریم» خودرو ایرانی

 حمایت از تولید داخلی نه! حمایت از تولید کیفی و ارزان‌قیمتِ داخلی! محمدحسین امینی: روشن است که جدی‌ترین حامی تولیدکننده داخلی، خودِ تولیدکننده داخلی است! یعنی تا وقتی خودِ تولیدکننده ... ادامه مطلب »

دانشگاه جامع امام حسین علیه السلام با همکاری بنیاد علمی فرهنگی حیات برگزار می کند: «اولی الابصار»؛ اولین دوره مسئله­ محور تاریخ تحلیلی اسلام

بسم الله الرحمن الرحیم ما امروزه در زمانه‌ای به سر می‌بریم که بیش از هر زمان دیگری به بررسی تاریخ اسلام نیاز داریم. می‌توان گفت مطالعۀ تاریخ اسلام نسبت به ... ادامه مطلب »

حقوق بشر و پارادوکسی به نام حجاب

رضا عابدی گنابادی – در نگاه تمدن باختر به مجموعه حقوق و آزادی های افراد بشر اطلاق می شود که اشخاص به علت انسان بودن از آن برخوردارند، براساس این نگاه ... ادامه مطلب »

“بُکیر” خیالی درویش/نقدی بر فیلم رو به اکران “رستاخیز”

به گزارش بصیرت جویان به نقل از شیعه آنلاین : این اعتراضات اگرچه وارد بوده و عرق دینی و تعصب مذهبی اقشار مختلف مردم در واکنش به آن درخور ستایش ... ادامه مطلب »

سیاست مدار آمریکایی: افول قدرت ایالات متحده

به گزارش بصیرت جویان ، موضع ایالات متحده در دو دهه گذشته، هم از لحاظ اقتصادی و هم از نظر سیاسی، در حال افول است. سیاست مدار آمریکایی در سایت ... ادامه مطلب »

سازمان NSA یک آژانس امنیت ملی است یا سازمان جاسوسی از تمام دنیا؟

به گزارش بصیرت جویان، آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) تجهیزات سیسکو رو طوری استاندارد می کند که بتواند به راحتی از آنها جاسوسی کند (قابل توجه دانشجویان رشته کامپیوتر داخلی ... ادامه مطلب »

اعتراض بسیج دانشجویی؛ اجرای یک نمایش مبتذل در دانشگاه +عکس

به گزارش بصیرت جویان، به نقل از جام نیوز، معاونت سیاسی حوزه بسیج دانشگاه علوم پزشکی تهران می گوید: تئاتری که در آن شوخی‌های جنسی و رکیکی بوده در دانشگاه تهران اجرا ... ادامه مطلب »

بدون روتوش؛ واقعیت هایی از رئیس دولت های نهم و دهم

آن چه پیش روی خود دارید نگاهی واقع بینانه به موقعیت دولت های نهم و دهم و به خصوص شخص دکتر احمدی نژاد است که توسط گروه ابوذر تهیه و تولید شده ... ادامه مطلب »

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما