ویژه ها
خانه » سیره ولایت

سیره ولایت

بازخوانی روند تجمیعی موضع‌گیری امام خامنه‌ای علیه رژیم صهیونیستی/قسمت دوم

 ۴. چرایی افزایش روند تجمیعی موضع‌گیری مقام معظم رهبری علیه رژیم صهیونیستی در سال‌های اخیر ۴.۱. تعارض هویتی با آمریکا بر سر رژیم صهیونیستی آمریکا تلاش دارد تا این‌گونه وانمود ... ادامه مطلب »

بازخوانی روند تجمیعی موضع‌گیری امام خامنه‌ای علیه رژیم صهیونیستی/قسمت اول

امید طاهرنژاد/ دانشجوی دکتری روابط بین‌الملل ۱. مقدمه ضدیت با رژیم صهیونیستی که توسط امام خمینی (ره) به اصلی کلیدی و هویتی در سیاست داخلی و خارجی جمهوری اسلامی ایران ... ادامه مطلب »

چرا امام خمینی شاه را وابسته می‌دانست؟

قطعاً وابستگی رژیم شاه به آمریکا و حضور وسیع نیروهای آمریکایی و اروپایی در ساختار اقتصاد، ارتش، فرهنگ و… یکی از محرکات اصلی اعتراضات مردمی به رهبری امام خمینی (ره) ... ادامه مطلب »

توصیه ای که امام خامنه ای به قوه قضاییه درباره آبروی اشخاص کرده بودند

«یک مسئله‌ی دیگری که در مورد قوه‌ی قضائیه مهم است ـ البته مخاطب این، فقط قوه‌ی قضائیه نیست؛ بیشتر، دستگاه‌های تبلیغاتیاند ـ مسئله‌ی آبروی اشخاص است. خیلی باید مراقب حفظ ... ادامه مطلب »

  همان زیلوی ساده همیشگی …

 ا در حاشیه مراسم سالگرد ارتحال امام با انتشار تصاویر مراسم بیست و ششمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، یک تصویر از نظر کاربران فضای مجازی بیشتر مورد توجه قرار گرفت؛ ... ادامه مطلب »

اگر امام بود کسی جرأت ساخت چنین برج و بارویی نداشت..

جمعی از مدیران رسانه‌ها با حضور در حرم امام خمینی از پروژه ساخت و ساز حرم بازدید کردند و برای اولین بار عکس‌هایی از صحن‌های جدید حرم در فضای مجازی ... ادامه مطلب »

نگاهی به غرب شناسی امام خمینی(ره)

اگر از محتوای کتاب « کشف اسرار » امام خمینی بگذریم ، باید اذعان کنیم که رویارویی امام با غرب ، در بستر تحولات مربوطه به انقلاب اسلامی ( چه ... ادامه مطلب »

تحول مفهوم قدرت در اندیشه حضرت امام (ره)

برای خیلی از کارشناسان و ناظران داخلی و خارجی، همیشه این سؤال بوده و هست که امام خمینی بر مبنای چه قدرتی انقلاب اسلامی را تا پیروزی و پس از ... ادامه مطلب »

پاسخ به یک روایت جعلی شبکه های ماهواره ای از انقلاب آیا امام (ره) درباره بختیار نقض عهد کرد؟/ روایتی مستند از خیانت دقیقه ۹۰ نهضت آزادی به انقلاب

یکی از مسائل تاریخی که دشمنان انقلاب با ارائه روایت جدید از آن واقعه، سعی در قلب واقعیت دارند و به وسیله آن، تهمت ناروای نقض عهد را به بازرگان انقلاب ... ادامه مطلب »

مروری بر نقش و نظر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی رخدادهای ماه‌های پایانی جنگ و برقراری نظام تشویق و تنبیه در جنگ

به مناسبت سالگرد سقوط فاو با شروع جنگ تحمیلی در شهریور ماه ۱۳۵۹ امام خمینی رحمه‌الله استراتژی ایران را «آزادسازی سرزمین‌های تحت اشغال» و «تنبیه متجاوز» اعلام ‌کردند. در ایامی ... ادامه مطلب »

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما