ویژه ها

شبهات

واکنش شدید اللحن عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به اظهارات اهانت آمیز روحانی

آیت‌الله شیخ مهدی شب‌زنده‌دار استاد دروس عالی حوزه علمیه و عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به اظهارات حسن روحانی رئیس‌جمهور درباره وارد بودن انتقاد به پیامبر(ص) ... ادامه مطلب »

تشنگی روز عاشورا؛ واقعیت یا خیال/ بررسی تاریخی

سؤال: با توجه به اینکه محل وقوع حادثه کربلا در نزدیکى دجله و فرات روى داده است و سرزمین آنجا داراى آب هاى زیر زمینى بوده است پس چرا امام ... ادامه مطلب »

آیا اسلام ۱۴۰۰سال پیش توانایی پاسخگویی به انسان معاصر را دارد؟

سؤال: چگونه اسلام که ۱۴۰۰سال پیش در میان اعراب بادیه نشین نازل شد کارآیی برآورده کردن نیازهای انسان معاصر را دارد؟ پاسخ: در چند بند به این اشکال پاسخ می ... ادامه مطلب »

روحانیت و سیاست

🔵 آیا درست است که ارتباط و پیوستگى روحانیت با سیاست، باعث کناره گیرى مردم از دین و روحانیت مى شود؟ 🔹 براى دستیابى به پاسخى مناسب و منصفانه، بایسته ... ادامه مطلب »

پاسخ مستند به چند دروغ تاریخی درباره علامه مصباح یزدی

امیرحسین ثابتی: اهانت، افترا، فحاشی و در یک کلمه تخریب همه جانبه علامه مصباح یزدی طی روزهای گذشته توسط برخی رسانه های داخلی و خارجی به بهانه نقد ایشان بر ... ادامه مطلب »

چرا شب قدر را شب قدر نامیدند؟

در پاسخ این سؤال، که چرا این شب، شب قدر نامیده شده؟ سخن بسیار گفته اند، از جمله این که: ۱ ـ شب قدر به این جهت «قدر» نامیده شده، که ... ادامه مطلب »

شباهت‌های شب قدر و حضرت فاطمه(س) / چرا شب قدر، مخفى است؟

طبق روایت امام صادق در تفسیر فرات کوفی،”لیلۀ القدر”، یعنی انسان کامل که از حضرت فاطمه، آغاز میشود و به “مطلع فجر” یعنی امام عصر و ظهور قائم، ختم میشود. ... ادامه مطلب »

آیا قرآن به سر گرفتن، مستند قرآنی یا روایی دارد؟/چرا در شب قدر باید قرآن بر سرگرفت؟

سید بن طاووس در کتاب الاقبال نقل می کند که امام باقر(ع) فرموده: « تأخذ المصحف فی ثلاث لیالی من شهر رمضان فتنشره و تضعه بین یدیک و تقول: “اللّهم ... ادامه مطلب »

آیا حکومت اسلامی باید حجاب را اجباری کند؟/نظر مراجع تقلید درباره حجاب اجباری

از آنجایی که مبنای حکومت جمهوری اسلامی دین مبنای اسلام است، قوانین جامعه نیز می‌بایست مبتنی بر این دین تنظیم شوند. لذا از آنجایی که برای برخی این شبهه به ... ادامه مطلب »

آیا آیت الله طالقانی مخالف اجباری شدن حجاب بود؟

پرسش: یک سخنرانی از مرحوم طالقانی دیدم که بر اختیاری بودن حجاب تأکید داشت؛ آیا این سخنان از ایشان است؟ آیا سخن صحیحی است؟ پاسخ: جهت قضاوت منصفانه در رابطه ... ادامه مطلب »

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما