ویژه ها
خانه » سبک زندگی

سبک زندگی

مقاله/ سند ۲۰۳۰ و اغواگری نئولیبرال

اکبر محمدی، دانشجوی جامعه شناسی دانشگاه تهران     گویا امضای سند در پشت دربهای بسته و با مهر و موم محرمانه  به یک اپیدمی در جمهوری اسلامی تبدیل شده ... ادامه مطلب »

لک‌لکی در کار نیست!: آموزش جنسی برای کودکان ایرانی؟!

دکتر ناهید نصرت، دکترای مطالعات آمریکا         کتاب لک‌لکی در کار نیست! تألیف روبی هریس با ترجمه حسام حسین‌زاده توسط انتشارات رهایی در سال ۱۳۹۵ در اختیار ... ادامه مطلب »

پاورپوینت/ حجاب اسلامی یا حجاب باستانی

نگاهی به تاریخچه حجاب جهان باستان پیش از اسلام در میان ملل مختلف     ادامه مطلب »

پاورپوینت/ سند آموزش ۲۰۳۰، مبانی، ابهامات و تاریخچه

پاورپوینت زیر توضیحاتی درباره ریشه های نظری و ابهامات سند آموزش ۲۰۳۰ یونسکو می دهد که توسط دولت یازدهم و به امضای اسحاق جهانگیری رسید و در مرحله اجرا قرار ... ادامه مطلب »

خود ارضایی از منظر انسان شناسی

ما در این مقاله بنا داریم با رویکردی علمی به مسئله خود ارضایی بپردازیم. مقدمه غرایز جنسی بخشی از طبیعت انسانی را شکل می دهند و افراد نیز در مسیر ... ادامه مطلب »

مقاله: الگوی تمدنی انسان شناسی اسلامی بر مدار تکاملی جامعه

چکیده     الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت ناظر به تشکیل تمدن اسلامی است. از این رو برای این امر شناخت شاخصه های پیشرفت تمدنی (خدا محوری، آرمان نگری [توجه به آینده ای ... ادامه مطلب »

اهداف سه گانه حیات در قرآن

«برای هدف خلقت انسان با لحاظ طبیعت و سرشت وجودی وی، سه مرتبه طولی می‏توان برشمرد؛ یعنی هر انسانی برپایه توان و استعداد وجودی ‏اش می‏تواند به برترین مرتبه هدف ... ادامه مطلب »

حجاب و شبهه ریا!

مبلغ مسیحی در نقد حجاب می گوید: «ممکنه سرتون رو بپوشونی اما زن نامطیع و شورشگر باشی حجاب چه درد می خورد؟ بهتره ریاکار نباشیم.» حرفی در میان ما رواج ... ادامه مطلب »

نهاد خانواده و مسئله حقوق بشر/پاسخی علمی به شبهه ای شیطانی

اختصاصی بصیرت جویان- شهریور امسال، اتفاقی در فضای رسانه ای انتشار یافت که هم دستمایه ضد انقلاب خارج نشین شد و هم بهانه ای برای جنبش سازی برای تغییرات لیبرالی ... ادامه مطلب »

جوجه هایی که پیامبر خدا (ص) به آن توصیه فرمود

کم نیست در زمانه ی ما گفته هایی که در جامعه تحریف شده و یا مورد تمسخر قرار می گیرند و ریشه روائی و یا قرآنی آن فراموش می شود. ... ادامه مطلب »

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما