ویژه ها
خانه » سیره ولایت » امام خمینی (ره)

امام خمینی (ره)

  • چرا امام خمینی شاه را وابسته می‌دانست؟

    چرا امام خمینی شاه را وابسته می‌دانست؟

    قطعاً وابستگی رژیم شاه به آمریکا و حضور وسیع نیروهای آمریکایی و اروپایی در ساختار اقتصاد، ارتش، فرهنگ و… یکی از محرکات اصلی اعتراضات مردمی به رهبری امام خمینی (ره) بود. وابستگی رژیم پهلوی به بیگ...

چرا امام خمینی شاه را وابسته می‌دانست؟

قطعاً وابستگی رژیم شاه به آمریکا و حضور وسیع نیروهای آمریکایی و اروپایی در ساختار اقتصاد، ارتش، فرهنگ و… یکی از محرکات اصلی اعتراضات مردمی به رهبری امام خمینی (ره) ... ادامه مطلب »

اگر امام بود کسی جرأت ساخت چنین برج و بارویی نداشت..

جمعی از مدیران رسانه‌ها با حضور در حرم امام خمینی از پروژه ساخت و ساز حرم بازدید کردند و برای اولین بار عکس‌هایی از صحن‌های جدید حرم در فضای مجازی ... ادامه مطلب »

نگاهی به غرب شناسی امام خمینی(ره)

اگر از محتوای کتاب « کشف اسرار » امام خمینی بگذریم ، باید اذعان کنیم که رویارویی امام با غرب ، در بستر تحولات مربوطه به انقلاب اسلامی ( چه ... ادامه مطلب »

تحول مفهوم قدرت در اندیشه حضرت امام (ره)

برای خیلی از کارشناسان و ناظران داخلی و خارجی، همیشه این سؤال بوده و هست که امام خمینی بر مبنای چه قدرتی انقلاب اسلامی را تا پیروزی و پس از ... ادامه مطلب »

پاسخ به یک روایت جعلی شبکه های ماهواره ای از انقلاب آیا امام (ره) درباره بختیار نقض عهد کرد؟/ روایتی مستند از خیانت دقیقه ۹۰ نهضت آزادی به انقلاب

یکی از مسائل تاریخی که دشمنان انقلاب با ارائه روایت جدید از آن واقعه، سعی در قلب واقعیت دارند و به وسیله آن، تهمت ناروای نقض عهد را به بازرگان انقلاب ... ادامه مطلب »

بر اساس مستندات، آیت‌الله خمینی هم با تسلیحات کشتار جمعی مخالف بود

در یادداشتی به قلم «گرت پورتر» نویسنده کتاب «بحران ساختگی» فارین پالیسی: بر اساس مستندات، آیت‌الله خمینی هم با تسلیحات کشتار جمعی مخالف بود نشریه فارین پالیسی در مطلبی به ... ادامه مطلب »

سیره امام خمینی (ره) در تعامل با نامحرم

خانم زهرا مصطفوی ( دختر امام ) : « امام در ارتباط با نامحرم خیلی سخت گیرند. الآن پسر های من و حاج احمد آقا ۱۵، ۱۶ ساله اند و ... ادامه مطلب »

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما