ویژه ها
خانه » سبک زندگی » سبک زندگی غربی

سبک زندگی غربی

  • مقاله/ سند ۲۰۳۰ و اغواگری نئولیبرال

    مقاله/ سند ۲۰۳۰ و اغواگری نئولیبرال

    اکبر محمدی، دانشجوی جامعه شناسی دانشگاه تهران     گویا امضای سند در پشت دربهای بسته و با مهر و موم محرمانه  به یک اپیدمی در جمهوری اسلامی تبدیل شده است. سند ۲۰۳۰ که چشم انداز ۱۵ ساله‌ای را ب...

مقاله/ سند ۲۰۳۰ و اغواگری نئولیبرال

اکبر محمدی، دانشجوی جامعه شناسی دانشگاه تهران     گویا امضای سند در پشت دربهای بسته و با مهر و موم محرمانه  به یک اپیدمی در جمهوری اسلامی تبدیل شده ... ادامه مطلب »

لک‌لکی در کار نیست!: آموزش جنسی برای کودکان ایرانی؟!

دکتر ناهید نصرت، دکترای مطالعات آمریکا         کتاب لک‌لکی در کار نیست! تألیف روبی هریس با ترجمه حسام حسین‌زاده توسط انتشارات رهایی در سال ۱۳۹۵ در اختیار ... ادامه مطلب »

پاورپوینت/ سند آموزش ۲۰۳۰، مبانی، ابهامات و تاریخچه

پاورپوینت زیر توضیحاتی درباره ریشه های نظری و ابهامات سند آموزش ۲۰۳۰ یونسکو می دهد که توسط دولت یازدهم و به امضای اسحاق جهانگیری رسید و در مرحله اجرا قرار ... ادامه مطلب »

نقد پویانمایی وال‌ای؛هبوط جمعی انسان‌ها از بهشت تکنولوژیک آکسیوم به زمین/ تخریب چهره‌ی انبیاء تحت پوشش محیط‌زیست گرایی

به گزارش بصیرت جویان به نقل از پویا نقد ؛ وال ای انیمشن سه‌بعدی محصول امریکاست که در سال ۲۰۰۸ میلادی روی پرده‌ی سینما قرار گرفت. این فیلم در ژانرهای ترکیبی ... ادامه مطلب »

خانه مجردی چه ضرری به نظام اجتماعی کل می زند؟

اصطلاح نظام اجتماعی کل اصطلاحی در علوم اجتماعی است. به این معنا که جامعه از مجموعه واحدهایی شکل گرفته است . هرکدام از این مجموعه های منظم را که بر ... ادامه مطلب »

تفرد ویرانگر، خلوتِ مجازی دنیای مدرن

انسان دارای دو بعد اجتماعی و فردی است و در هر دو بعد نوعی تعامل مطرح می‌شود. بر همگان واضح است که در بعد اجتماعی تعامل بین انسان و جامعه ... ادامه مطلب »

گزارشی تکان‌دهنده از برخی نوجوانان تهرانی

بچه‌خلاف‌های این روزهای دبیرستان‌های تهران با گذشته فرق دارند. آن وقت‌ها که دختر و پسرهای دبیرستانی بزرگ‌ترین خلافشان دیر آمدن به مدرسه بود و ‌نهایتا فرار از روی دیوارها برای ... ادامه مطلب »

تلاشی برای پروانه‌شدن! / نقد فیلم ساکن طبقه وسط

داستان «ساکن طبقۀ وسط»، داستان تمام انسان‌هایی است که نمی‌دانند، برای چه وارد این دنیا شده‌اند و در آخر به کجا خواهند رفت. داستان حیرانی سوپراستار‌ها، ستاره‌های سینما، بازیکنان فوتبال، ... ادامه مطلب »

آمار طلاق در نسل میانسال دو برابر شده است چرا نهاد خانواده مورد تهاجم قرار گرفته است؟!

به گزارش بصیرت جویان به نقل از سیاست روز همه ما بارها و بارها واژه طلاق را شنیده ایم و در محیط اطرافمان هم با کسانی که طلاق گرفته اند ... ادامه مطلب »

رژه سگ‌های پاکوتاه در شمال‌شهر/ بی‌توجهی جامعه به عادی‌سازی عمل قبیح “سگ‌بازی”

این روزها کافی است، یک روز تعطیل سری به برخی خیابان‌های معروف شمال شهر بزنید، اولین نکته‌ای که توجه‌تان را جلب می‌کند رژه سگ‌هایی با موهای پریشان و به اصطلاح ... ادامه مطلب »

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما