ویژه ها
خانه » سبک زندگی » خانواده

خانواده

نهاد خانواده و مسئله حقوق بشر/پاسخی علمی به شبهه ای شیطانی

اختصاصی بصیرت جویان- شهریور امسال، اتفاقی در فضای رسانه ای انتشار یافت که هم دستمایه ضد انقلاب خارج نشین شد و هم بهانه ای برای جنبش سازی برای تغییرات لیبرالی ... ادامه مطلب »

جوجه هایی که پیامبر خدا (ص) به آن توصیه فرمود

کم نیست در زمانه ی ما گفته هایی که در جامعه تحریف شده و یا مورد تمسخر قرار می گیرند و ریشه روائی و یا قرآنی آن فراموش می شود. ... ادامه مطلب »

جایگاه فرزندآوری در اسلام(۳)اصالت رفاه،یکی از دلایل بی انگیزگی

«گاهی محروم بودن از این احساس به جهت نگاه اشتباهی است که انسان به این سختی های فرزندآوری دارد. در نگاه مادی گرای غربی، اصالت با رفاه است. هر چیزی ... ادامه مطلب »

جایگاه فرزندآوری دراسلام(۲)/بچه دارشدن، نیازی غریزی

«احساس نیاز به پدر یا مادر شدن یک نیاز غریزی است که هر انسانی به آن توجه دارد. به صورت طبیعی باید در همه انسان ها وقتی به حدی از ... ادامه مطلب »

جایگاه فرزند آوری در اسلام(۱)/رابطه هدف زندگی با فرزند آوری

«اولین اصل هر زندگی، مشخص کردن هدف زندگی است. بدون تعیین هدف زندگی، درباره بسیاری از مسائلی که مربوط به زندگی مشترک است، نمی توان حرفی زد. وقتی دین درباره ... ادامه مطلب »

خطرات کاهش جمعیت از زبان علامه طهرانی/دریافت کتاب«کاهش جمعیت ضربه ای سهمگین بر پیکرمسلمین»

«ما باید این را بدانیم چه‌کار داریم میکنیم. یعنی واقعاً این آسیبها را بفهمیم. مسئله‌ی جمعیّت. یکی از خطراتی که وقتی انسان درست به عمق آن فکر میکند، تن او ... ادامه مطلب »

خشونت درخانواده و زندگی غربی

حسین ابراهیمی مقدم روانشناس در گفت‌وگو با خبرنگارحوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،اظهار کرد: در ابتدا باید پرخاشگری و خشونت را از یکدیگر تفکیک کرد.پرخاشگری که بصورت کلامی ... ادامه مطلب »

برای ازدواج سخت گیری نکنند!

« یک مسئله‌ای که اخیراً مطرح کردند، مسئله‌ی ازدواج جوانها بود که خب، همه -پسر و دختر- مطمئنّاً علاقه‌مندند. من همین‌جا به توصیه‌ی این جوان عزیزی که از من خواستند ... ادامه مطلب »

افزایش ۵۰ درصدی سازش در طلاق‌های توافقی با ارائه خدمات مشاوره‌ای در استان البرز

به گزارش بصیرت جویان به نقل از خبرگزاری تسنیم  اجرای طلاق یکی از مذموم‌ترین احکام مجازی است که در مقررات اسلامی وضع شده چون به عقیده کارشناسان هر طلاقی آثار مخرب ... ادامه مطلب »

چه مباحثی در باب ضرورت ازدواج وجود دارد ؟

گفتاری از حجت الإسلام عباسی من مفصل راجع به ضرورت لزوم ازدواج صحبت کرده ام . در چند جمله مختصراً عرض میکنم. ازدواج اقتضای طبیعت انسان است و خداوند انسان ... ادامه مطلب »

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما