ویژه ها
خانه » آموزش سیاسی رسانه

آموزش سیاسی رسانه

امنیت ملی و امنیت نرم (قسمت دوم)

🌐 فرهنگ و امنیت ملی (بخش نخست) (بر اساس دیدگاه پیتر جی. کاترنشتاین در اثر ’’فرهنگ امنیت ملی، هنجارها و هویت در سیاست جهانی“) 🔹 مدعای اصلی این پژوهشگر این ... ادامه مطلب »

گزینه های دو جانبه راهبردی ایالات متحده در سناریوی مذاکره (بخش دوم)

۲. گزینه ی تعامل و تشویق 🔹 گزینه ی تعامل و تشویق در برابر گزینه ی هویج و چماق مطرح شد… بنابر این می بایست در چهارچوب هدف تغییر رفتار ... ادامه مطلب »

تکنیک های خبری؛ واژه های همسنخ

۲. واژه های همسنخ 🔹کلماتی با مفاهیم نزدیک به هم اما متفاوت در معنا، و یا هم معنا اما با بار معنایی متفاوت که در “عنوان گذاری برای عناصر خبری” ... ادامه مطلب »

جبهه دوم خرداد و مؤلفه های آن (۲)

♨️ ابهامات مفهوم شناختی و اصلاح طلبی [بخش نخست] اصلاحات 🔹 اگر مراد از اصلاح و اصلاحات همان «تعدیل و تغییرات» باشد که در نقطه مقابل انقلاب و دگرگونی های ... ادامه مطلب »

گزینه های دو جانبه راهبردی ایالات متحده در سناریوی مذاکره (بخش اوّل)

[در قسمت گذشته پیرامون سناریوهای آمریکا و اندیشکده های آن اجمالا سخن گفتیم] 🔹 به اعتقاد نظریه پردازان این رویکرد، آمریکا باید هدف سیاست خود در قبال ایران را بر ... ادامه مطلب »

تکنیک های خبری؛ عنوان گذاری برای عناصر خبری

عنوان گذاری برای عناصر خبری 🔹 به جرأت می توان گفت که این ترفند، پر کاربرد ترین تکنیک در میان تمام تکنیک های مورد استفاده است. چنانچه یک رسانه با ... ادامه مطلب »

جبهه دوم خرداد و مؤلفه های آن (۱)

🔷 قسمت اوّل ♨️ کیفیت ظهور این جریان 🔹بعد از برگزاری انتخابات مجلس پنجم… جریان چپ سنتی و مدرن که دوره بازگشت به قدرت را طی می کردند، موفقیت نسبی ... ادامه مطلب »

امنیت ملی و امنیت نرم (قسمت اوّل)

🔹 وجه غالب و مشترک در تعاریف بر این است که امنیت ملی وضعیتی است که یک کشور نسبت به منافع و ارزش های حیاتی خودش، تهدیدی احساس نکند. 🔹 ... ادامه مطلب »

شش سناریوی کانون های تصمیم سازی (اندیشکده ها) در آمریکا

🔹 کانون های تصمیم ساز آمریکایی … در آمریکا به عنوان دانشگاه هایی بدون دانشجو توصیف می شوند که با به کار گیری کارشناسان، مقامات پیشین و کنونی دولت و ... ادامه مطلب »

تکنیک های عملیات روانی در رسانه و خبر

🔹 مباحث جنگ نرم در دو حوزه ی ذهنی (مهندسی پندار) و عینی (مهندسی رفتار) و در سه سطح استراتژی (هدف)، تاکتیک (راه) و تکنیک (روش) قابل بررسی است. 🔹توضیح ... ادامه مطلب »

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما