ویژه ها
خانه » آموزش سیاسی رسانه » اندیشکده ها

اندیشکده ها

گزینه های دو جانبه راهبردی ایالات متحده در سناریوی مذاکره (بخش دوم)

۲. گزینه ی تعامل و تشویق 🔹 گزینه ی تعامل و تشویق در برابر گزینه ی هویج و چماق مطرح شد… بنابر این می بایست در چهارچوب هدف تغییر رفتار ... ادامه مطلب »

گزینه های دو جانبه راهبردی ایالات متحده در سناریوی مذاکره (بخش اوّل)

[در قسمت گذشته پیرامون سناریوهای آمریکا و اندیشکده های آن اجمالا سخن گفتیم] 🔹 به اعتقاد نظریه پردازان این رویکرد، آمریکا باید هدف سیاست خود در قبال ایران را بر ... ادامه مطلب »

شش سناریوی کانون های تصمیم سازی (اندیشکده ها) در آمریکا

🔹 کانون های تصمیم ساز آمریکایی … در آمریکا به عنوان دانشگاه هایی بدون دانشجو توصیف می شوند که با به کار گیری کارشناسان، مقامات پیشین و کنونی دولت و ... ادامه مطلب »

اندیشکده ها و تقابل نرم

🔹 امروزه رهیافت تقابل گرایی و سخت افزارانه با محوریت اقدامات نظامی در نظام بین الملل جای خود را به رویکرد نرم افزاری و جنگ نرم داده است. 🔹 این ... ادامه مطلب »

مقاله جان بولتون در موسسه امریکن اینتر پرایز درباره حمله اسرائیل به ایران

جان بولتون از اعضای حزب جمهوری خواه امریکا در مقاله ای پیرامون حمله به اسرائیل پرداخته است. اصل این مقاله توسط مؤسسه امریکن اینترپرایز منتشر شده و ترجمه آن را اندیشکده راهبردی ... ادامه مطلب »

موج جدید اسلام‌هراسی؛ چرا زن مسلمان غربی سزاوار کتک خوردن است؟

در اسلام‌هراسی، تمام مسلمانان از جوامع غربی جدا شده و به «دیگری» تبدیل می‌شوند که حد و مرزهای اعمال شده توسط جغرافیای سیاسی غرب را به رسمیت نمی‌شناسد. تحقیق هاله ... ادامه مطلب »

به نام ایران، به کام اسرائیل؛ آشنایی با مراکز مطالعات ایران در غرب که نسخه‌های امنیتی می‌پیچند +تصاویر

بخش عمده ای از گرنت‌ها (Grant) و بورسیه‌ها در دانشگاه‌های دولتی آمریکا، مستقیم یا غیرمستقیم توسط وزارت دفاع یا نهادهای اطلاعاتی-امنیتی آمریکا تامین می‌شود، و مخالفت روسای دانشگاه‌ها با قبول ... ادامه مطلب »

اندیشکده کاتو: دولت های نفتی متحدین نادان برای امریکا

موسسه کاتو تحلیل سیاسی چرا دولت های نفتی متحدین خوبی نیستند؟ نوشته: (Emma M. Ashford) چکیده مطلب: هنگامی که اوباما اقدام خود را به عنوان ائتلافی چند ساله برای تضعیف ... ادامه مطلب »

انستیتو کاتو: عربستان متحدی نادان برای ایالات متحده

چند روز پیش انستیتو کاتو، از مراکز مطالعاتی مهم ایالات متحده در یادداشتی کاهش دخالت عربستان سعودی در درگیری های خاور میانه را خواستار بود و از دولت امریکا خواست ... ادامه مطلب »

اندیشکده واشنگتن مطرح کرد: استراتژی آمریکا برای مهار توان موشکی ایران + دانلود

در شرایط فعلی که قیمت نفت رو به کاهش است، بهترین فرصت است که به ایران گفته شود علاوه بر آن که توسعه موشک‌های بالستیک قاره‌پیما مخاطرات فراوانی به دنبال ... ادامه مطلب »

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما