ویژه ها
خانه » بایگانی نویسنده: basiratjooyan.ir

بایگانی نویسنده: basiratjooyan.ir

واکنش شدید اللحن عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به اظهارات اهانت آمیز روحانی

آیت‌الله شیخ مهدی شب‌زنده‌دار استاد دروس عالی حوزه علمیه و عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در واکنش به اظهارات حسن روحانی رئیس‌جمهور درباره وارد بودن انتقاد به پیامبر(ص) ... ادامه مطلب »

مبانی نظر شرعی شورای نگهبان پیرامون منع عضویت اقلیت های مذهبی در شورای های اسلامی شهر و روستا

پرسش: مبانی نظر شرعی شورای نگهبان پیرامون تبصره ۱ ماده ۲۶ قانون تشکیلات و وظایف شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخاب شهرداران چیست؟ پاسخ : شورای نگهبان در نامه‌ی ... ادامه مطلب »

تحلیل اجتماعی نارضایتی های برخی مردم از روحانیت

چرا برخی از مردم از روحانیت ابراز نارضایتی و بعضاً تنفر می کنند؟  این سؤالی است که خیلی ها برایش پاسخ های متفاوتی دارند و من هم به عنوان یک ... ادامه مطلب »

تشنگی روز عاشورا؛ واقعیت یا خیال/ بررسی تاریخی

سؤال: با توجه به اینکه محل وقوع حادثه کربلا در نزدیکى دجله و فرات روى داده است و سرزمین آنجا داراى آب هاى زیر زمینى بوده است پس چرا امام ... ادامه مطلب »

پادکست/ آیا حجاب اجباری صحیح است؟

پاسخ جالب و انتقادی حجت الاسلام و المسلمین پناهیان درباره چرایی و چگونگی حجاب اجباری در وجوه اجتماعی، ارزشی و قانونی آن.     لینک های مرتبط/ آیا آیت الله ... ادامه مطلب »

مقاله/ سند ۲۰۳۰ و اغواگری نئولیبرال

اکبر محمدی، دانشجوی جامعه شناسی دانشگاه تهران     گویا امضای سند در پشت دربهای بسته و با مهر و موم محرمانه  به یک اپیدمی در جمهوری اسلامی تبدیل شده ... ادامه مطلب »

لک‌لکی در کار نیست!: آموزش جنسی برای کودکان ایرانی؟!

دکتر ناهید نصرت، دکترای مطالعات آمریکا         کتاب لک‌لکی در کار نیست! تألیف روبی هریس با ترجمه حسام حسین‌زاده توسط انتشارات رهایی در سال ۱۳۹۵ در اختیار ... ادامه مطلب »

پاورپوینت/ حجاب اسلامی یا حجاب باستانی

نگاهی به تاریخچه حجاب جهان باستان پیش از اسلام در میان ملل مختلف     ادامه مطلب »

پاورپوینت/ سند آموزش ۲۰۳۰، مبانی، ابهامات و تاریخچه

پاورپوینت زیر توضیحاتی درباره ریشه های نظری و ابهامات سند آموزش ۲۰۳۰ یونسکو می دهد که توسط دولت یازدهم و به امضای اسحاق جهانگیری رسید و در مرحله اجرا قرار ... ادامه مطلب »

طرحی برای نازا کردن زنان و مقطوع‌النسل کردن مردان در پروژه یوژنیکس

خزانه و انبار بذرها و تخم‌های قیامتادوارد سعید محقق معروف فلسطینی الاصل که در مجامع دانشگاهی آمریکایی صاحب نام است معتقد بود “غرب همواره به شرق اسلامی با کینه و ... ادامه مطلب »

داغ کن - کلوب دات کام محبوب کن - فیس نما